S.M. Fixtures/Results/Teams

The Green, Molineux Road, Minster-in-Thanet, Ramsgate, CT12 4DW  01843 824 082
Hon. Secretary Email: secretary@minsterbowlsclub.org.uk

   
EKSMBA Division One TableEKSMBA Division Two TableEKSMBA Division Three Table
Hinds - Own ResultsAbbots - Own ResultsMonks - Own Results
There are no 'Team Selection' links below at present as there is no WIFI in pavilion

2018-2019
 
Date
Event/Opponents
DivH/ATimeMin
Mat 1
Min
Mat 2
Opp
Mat 1
Opp
Mat 2
PtsHSNames for
Selection
OCTOBER
Saturday 6thMemorial ShieldH9.30am
Sunday 7thCapel TriplesA9.00am
Monday 8thAbbots v Barham Bears2A7.30pm191412126
Tuesday 9thMonks v Broadstairs Buzzards3A7.30pm281212125
Tuesday 9thHinds v Swalecliffe Swallows1H7.30pm4
Thursday 11thAbbots v Barham Bears2H7.30pm20184146
Friday 12thHinds v Swalecliffe Swallows1A7.30pm0
Sunday 14thARCA TriplesA9.00am
Thursday 18thMonks v Broadstairs Buzzards3H7.30pm2798174
Tuesday 23rdMonks v Chislet Labradors3H7.30pm
Wednesday 24thWednesday Pairs 1H6.30pm
Thursday 25thHinds v ARCA Lambs1A7.30pm
Tusday 30thHinds v ARCA Lambs1H7.30pm
Tuesday 30thMonks v Chislet Labradors3A7.30pm
Wednesday 31stWednesday Pairs 2H6.30pm
 
NOVEMBER
Sunday 4thAlf Wood TriplesH9.30am
Tuesday 6thMonks v Boughton Acorns3H7.30pm
Wednesday 7thAbbots v Aylesham Warblers2A8.00pm
Thursday 8thHinds v Aylesham Starlings1H7.30pm
Saturday 10thFriendly v BetteshangerH2.00pm
Tuesday 13thHinds v Aylesham Starlings1A8.00pm
Wednesday 14thMonks v Boughton Acorns3A7.30pm
Thursday 15thAbbots v Aylesham Warblers2H7.30pm
Sunday 18thBrian Morphew CupH9.30am
Monday 19thAbbots v Herne Bay Spitfires2A7.30pm
Wednesday 21stWednesday Pairs 3H6.30pm
Thursday 22ndMonks v Canterbury Bells3H7.30pm
Friday 23rdClub A.G.M.7.00pm
Saturday 24thOyster Cup @ HawkingeA9.00am
Wednesday 28thWednesday Pairs 4H6.30pm
Thursday 29thAbbots v Herne Bay Spitfires2H7.30pm
Thursday 29thMonks v Canterbury Bells3A7.30pm
 
DECEMBER
Sunday 2ndGender PairsH9.30am
Tuesday 4thAbbots v Canterbury Choughs2H7.30pm
Wednesday 5thWednesday Pairs 5H6.30pm
Thursday 6thHinds v Hoverspeed Penguins1H7.30pm
Thursday 6thMonks v Boughton Courtenays3A7.30pm
Sunday 9thFriendly v AshA2.00pm
Monday 10thHinds v Hoverspeed Penguins1A7.30pm
Tuesday 11thAbbots v Canterbury Choughs2A7.30pm
Wednesday 12thWednesday Pairs 6H6.30pm
Thursday 13thMonks v Boughton Courtenays3H7.30pm
 
JANUARY
Friday 4thFriday Fours 1H7.00pm
Saturday 5thBoughton PairsA9.00am
Sunday 6thBoughton TriplesA9.00am
Monday 7thHinds v Whitstable Oysters1A7.30pm
Tuesday 8thMonks v Whitstable Winkles3H7.30pm
Wednesday 9thAbbots v Wingham Warlords2A7.30pm
Thursday 10thHinds v Whitstable Oysters1H7.30pm
Friday 11thFridayFours 2H7.00pm
Sunday 13thOpen Day CompH9.30am
Monday 14thMonks v Whitstable Winkles3A7.30pm
Tuesday 15thAbbots v Wingham Warlords2H7.30pm
Friday 18thFriday Fours 3H7.00pm
Sunday 20thFriendly v BetteshangerA2.00pm
Thursday 24thAbbots v Sturry Seals2H7.30pm
Friday 25thHinds v Herne Bay Hurricanes1A7.30pm
Saturday 26thEast Kent Singles @ HawkingeA9.00am
Sunday 27thMen's & Women's PairsH9.30am
Tuesday 29thMonks v Macknade Monarchs3H7.30pm
Tuesday 29thAbbots v Sturry Seals3A7.30pm
Thusday 31stHinds v Herne Bay Hurricanes1H7.30pm
 
FEBRUARY
Friday 1stMonks v Macknade Monarchs3A7.30pm
Sunday 3rdWomen's SinglesH9.30am
Monday 4thHinds v Whitstable Pearls1A7.30pm
Tuesday 5thAbbots v Aylesham Magpies2A8.00pm
Thursday 7thMonks v Canterbury Tales3H7.30pm
Friday 8thFriday Fours 4H7.00pm
Sunday 10thMixed Triples9.30am
Tuesday 12thAbbots v Aylesham Magoies2H7.30pm
Thursday 14thHinds v Whitstable Pearls1H7.30pm
Thursday 14thMonks v Canterbury Tales3A7.30pm
Friday 15thFriday Fours 5H7.00pm
Sunday 17thFriendly v AshH2.00pm
Thursday 21stMonks v Preston Pirates3H7.30pm
Friday 22ndAbbots v Eastling Cherries2A7.30pm
Saturday 23rdEast Kent Pairs @ HawkingeA9.00am
Sunday 24thHinds v Sturry Skylarks1A7.30pm
Tuesday 26thAbbots v Eastling Cherries2H7.30pm
Thursday 28thMonks v Sturry Skylarks1H7.30pm
Thursday 28thMonks v Preston Pirates3A7.30pm
 
MARCH
Friday 1stFriday Fours 6H7.00pm
Sunday 3rdMen's SinglesH9.30am
Monday 4thAbbots v Chilham Herons2A7.30pm
Tuesday 5thHinds v Sturry Squirrels1H7.30pm
Friday 8thFriday Fours 7H7.00pm
Sunday 10thMixed PairsH9.30am
Tuesday 12thAbbots v Chilham Herons2H7.30pm
Friday 15thFriday Fours 8H7.00pm
Saturday 16thSemi-Finals Day 1H10.00am
Sunday 17thHinds v Sturry Squirrels1A7.30pm
Tuesday 19thHinds v Capel Kiwis1H7.30pm
Thursday 21stMonks v Boughton Challengers3H7.30pm
Friday 22ndFriday Fours 9H7.00pm
Saturday 23rdEast Kent Triples @ HawkingeA9.00am
Sunday 24thSemi-Finals Day 2H10.00am
Tuesday 26thAbbots v Swalecliffe Seagulls2H7.30pm
Tuesday 26thMonks v Boughton Challengers3A7.30pm
Thursday 28thHinds v Capel Kiwis1A8.00pm
Friday 29thAbbots v Swalecliffe Seagulls2A7.30pm
 
APRIL
Friday 5thFriday Fours 10H7.00pm
Saturday 6thFinals Day 1H9.30am
Sunday 7thFinals Day 2H9.30am
 
MAY
Friday 3rdPresentation EveningH7.00pm

Print Friendly, PDF & Email
Skip to toolbar